• hmu@ukr.net
  • +380997717780

Холодна зброя

Штик-ніж 6X4 до автоматів АКМ і АК-74

Історія, опис

Автомати АКМ останніх серій і автомати АК-74 комплектувалися штик-ножем 6X4, що змінив у виробництві багнет-ніж 6X3. В англомовній літературі за багнетами цього типу закріпилася назва «Багнет до АКМ другої моделі». Він також виконаний окремим, примикає до автомата перед атакою і служить для ураження противника в рукопашному бою. Він може бути використаний і в якості ножа, пилки для розпилювання металу і ножиць для різання дроту і проводів.Тактико-технічні характеристики
• Довжина багнета – 270
• Довжина клинка – 150
• Ширина клинка – 30
• Внутрішній діаметр кільця в хрестовині – 17,7Конструкція

Конструкція багнет-ножа 6X4 в цілому аналогічна конструкції багнет-ножа 6X3. Він складається з клинка і рукояті. Короткий клинок має скіс обуха типу «щучка». Клинок однолезвійний, на схилі обуха заточені фальшлезвіе і ріжучакромка, яка в поєднанні з піхвами використовується як ножиці.На більшій частині обуха зроблена пілообразная нарізка.
Пристосування для примикання багнет-ножа 6X4 включає хрестовину з кільцем для надягання на стовбур автомата і Т-подібний паз з пружинної засувкою в навершии рукояті. При примиканні багнета в пази входять відповідні виступи на упорі газової камери.
Пластмасові накладки багнет-ножа 6X3 замінені пластмасовим корпусом, який утримується на хвостовику металевим навершием з з’єднувальним гвинтом.

Піхви багнет-ножа 6X4 виготовлені зі сталі і майже по всій довжині мають покриття з пластмаси. Гумова накладка відсутня, так як пластмаса є електроізолятором, що захищає від ударів струмом при перекушування електричних дротів. Піхви забезпечені виступом-віссю для освіти ножиць і новою системою підвіски, у якій карабін замінений петлею для надягання на поясний ремінь.Є також ремінець для фіксації багнет-ножа в піхвах.ЦінаЦіна нового товару починається з ~650 грн
(2019р)
Цікаві факти

?Слово «багнет» на початку XX століття використовувалося також як синекдоха в сенсі «боєць в піхоті», наприклад, «… після бою в полку в строю залишилося тільки трохи більше 200 багнетів» (в кавалерії при цьому говорили про «шаблях»).