• hmu@ukr.net
  • +380997717780

Україна отримає від США чотири системи Himars

У Пентагоні офіційно підтвердили, що Україна отримає від США ще чотири ракетні артилерійські системи Himars та боєприпаси до них.

У Генеральному штабі Збройних сил України подякували США за рішення надати нашій країні необхідне озброєння.

– ЗСУ вдячні за підтримку та допомогу США, – наголосили у Генеральному штабі ЗСУ.

Нещодавно президент США Джо Байден підписав новий пакет оборонної допомоги Україні на суму $400 млн, яка включає нові системи залпового вогню Himars, а також боєприпаси.

Глава фонду Повернись живим Тарас Чмут розповів, як Himars допомагають ЗСУ на фронті під час боротьби з російською агресією. За його словами, важливу роль грає ефективність застосування військової техніки та можливість використовувати сучасні боєприпаси.

INFO

M142 HIMARS (абр. від англ. High Mobility Artillery Rocket System — Високомобільна артилерійська ракетна система) — американська ракетна артилерійська система. Виробляється одним з підрозділів Lockheed Martin. Була розроблена наприкінці 1990-х років на колісному шасі як система, що мала підвищену мобільність у порівнянні з гусеничною M270 MLRS, з якою має уніфіковану пускову установку і арсенал боєприпасів. Призначена для тактики стріляй-і-тікай.

Вантажівка HIMARS має масу 16 тонн, з яких 5 ― корисного навантаження: несе шість ракет для залпового вогню або одну ракету MGM-140 ATACMS. Транспортується літаком C-130.

На відміну від більшості радянських реактивних систем залпового вогню, які використовують некеровані боєприпаси, HIMARS має в арсеналі керовані високоточні ракети GMLRS з дальністю ураження до 80 км, а ракета MGM-140 ATACMS ― 300 км.

HIMARS — це високомобільна реактивна система залпового вогню, призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки[7].

Система призначена для стрільби керованими й некерованими ракетами. Максимальна дальність — 300 км[7][8]. Підготовка до стрільби триває 1 хвилину завдяки тому, що стандартні ракети постачаються в пускову установку одразу по 6 штук у спеціальних пеналах[9].

У 2018 році перевірили можливість передачі координат цілі з літака F-35B безпосередньо на пускову установку HIMARS. Таким чином має істотно скоротитись проміжок між виявленням цілі та її знищенням. У цій схемі літак F-35B з його потужними сенсорами виступає в ролі розвідника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *