• hmu@ukr.net
  • +380997717780

Картограф (БПЛА)

Картограф (неофіційна назва) — засекречений російський розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс із сімейства «Птеро». Виробляється компанією АФМ-Серверс. Політ керується системою автоматичного управління «PteRoBot» розробки цієї ж компанії.

Зовні БПЛА справді схожий на літальний апарат сімейства «Орлан», але має відмінності: камера з 12 об’єктивами та синій колір корпусу літального апарату.

Модель була секретно розроблена для потреб ФСБ РФ, використовувалася Росією у війні на Донбасі, під час російського вторгнення в Україну та в Сирії.

Історія
Безпілотний комплекс «Птеро-G0» розроблений російською компанією АФМ-Серверс.

Про випробування комплексу «Птеро-СМ» виробництва компанії «АФМ-Серверс» повідомлялося у 2013 році. Комплекс мав 80-мегапіксельні камери і тепловізори для оперативного створення планів місцевості високої роздільної здатності для проведення спецоперацій. Замовником випробувань була Федеральна служба безпеки РФ. У 2022 році дістав неофіційну назву в українських джерелах — «Картограф».

Характеристики
Політ повністю контролюється, як і у всього сімейства «Птеро», за допомогою системи автоматичного управління «PteRoBot» розробки АФМ-Серверс.

За своїми характеристиками близький до іншого російського безпілотника — «Орлан-10»:

високоплан;
ДВС (двигун внутрішнього згорання);
низьке положення гвинта;
прямопотоковий повітрозабирач

БПЛА з номером 2203 було збито 16 жовтня 2015 року ВПС Туреччини біля кордону із Сирією.

28 вересня 2019 року, в турецькій провінції Кіліс, що межує з Сирією, винищувачі F-16 ВПС Туреччини збили російський секретний БПЛА, який 6 разів порушив турецький повітряний простір. Уламки БПЛА впали в районі військової бази Чілдироба. З оприлюднених фото уламків волонтерам InformNapalm вдалося впізнати приналежність дрона до РФ. Збитий БПЛА мав бортовий номер 2170.

Такий самий тип БПЛА був знайдений в Литві в 2016 році, він був відправлений російськими спецслужбами з території Білорусі. Інформація про це стала доступна широкому загалу 5 лютого 2019 року, після доповіді Департаменту держбезпеки і військової розвідки Литви